Kriolipoliza
Co to jest kriolipoliza?
To metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Wynikiem zabiegu ma być redukcja tkanki tłuszczowej. Na skutek mrożenia, lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg trwa godzinę. Specjalny aplikator zostaje przyłożony do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tłuszczyku. Aplikator jest próżniowy i zasysa tkankę. Dzięki aplikatorowi zostaje pobrane ciepło z komórek, zgodnie z wybranym profilem zabiegowym. Czujniki wbudowane w aplikator są połączone z panelem sterowania w celu stałego monitorowania i regulowania chłodzenia. Głównym celem zabiegu jest takie ochłodzenie komórek tłuszczowych, aby spowodować ich obumarcie. Zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo są eliminowane i wydalane z organizmu, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje.
Czy to boli?
Zabieg jest nieinwazyjny i raczej bezbolesny, chociaż można poczuć zimno i odczucie zasysania skóry. Mogą pojawić się zaczerwienienia i siniaki. W przypadku niektórych pacjentów może też wystąpić osłabienie czucia w obszarze skóry poddanej zabiegowi.
Jakie są efekty kriolipolizy?
Rezultaty nie są widoczne zaraz po zabiegu. Uszkodzone komórki tłuszczowe uwalniane są bowiem z organizmu stopniowo, co powoduje powolne wysmuklenie ciała. Pomimo tego, że kriolipoliza wykonywana jest bez nacięć chirurgicznych i igieł to usuwa aż do 40% tkanki tłuszczowej z danego obszaru. Aby zwiększyć jej skuteczność warto kilka razy powtórzyć cały proces, najlepiej w odstępach ok. 5 tygodni.
Zabieg kriolipolizy to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się mankamentów figury bez nadmiernej ingerencji w swoje ciało. Nowoczesna metoda w połączeniu z prawidłową dietą oraz aktywnością fizyczną pozwala osiągnąć zadowalające i trwałe efekty.
Ile trwa zabieg i ile przyłożeń będzie nam potrzebne?
Jedno przyłożenie trwa od 30-45 min.
Podczas jednej sesji (wizyty), chcąc usunąć tkankę tłuszczową z brzucha, potrzebne będą 3-4 przyłożenia.
Dla wałeczków w talii – 1-3 przyłożenia.
Dolna partia pleców – 2-3 przyłożenia.
Uda – 1-2 przyłożenia.
Ramiona – 1-2 przyłożenia.
Ile sesji będzie nam potrzebne?
W zależności od grubości tkanki tłuszczowej, do osiągnięcia najlepszych efektów, potrzeba będzie przeprowadzić maksymalnie 4 sesje. Między każdą sesją wymagany jest odstęp ok. 40 dni.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
- Choroba Raynauda
- Krioglobulinemia
- Napadowa hemoglobinuria
- Pokrzywka
- Ciąża
- Karmienie piersią
- Miejscowe stany zapalne, rany, zapalenie skóry
- Miejscowe zaburzenia krążenia
- Choroby wątroby
- Choroby nerek
- Rozrusznik serca
- Nowotwory
- Cukrzyca
- Wysoka temperatura ciała (39°C)
LipoLaser
Co to jest LipoLaser?
To nowoczesny zabieg wykorzystujący technologię lasera diodowego do frakcyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. Oprócz niwelowania miejscowej otyłości, przyczynia się też do zmniejszenia obwodów, np. w talii. Modeluje sylwetkę i pomaga zredukować cellulit.
Jak działa LipoLaser?
Pod wpływem światła laserowego o długości fali 650-660 nm, przenikającego w głąb tkanki tłuszczowej, dochodzi do rozbicia trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Te z kolei transportowane są do układu limfatycznego i w naturalny sposób metabolizowane. Zabieg LipoLaser działa tylko na adipocyty (czyli komórki tłuszczowe), nie uszkadza zaś sąsiednich tkanek ani naczyń krwionośnych. Dzięki temu w kontrolowany sposób zmniejsza się zawartość i objętość komórek tłuszczowych. W zabiegu dodatkowo wykorzystywany jest laser biostymulacyjny. Jego głowice umieszcza się w okolicach węzłów chłonnych, żeby pobudzić układ limfatyczny do skuteczniejszego odprowadzania zawartości adipocytów.
Jak wygląda zabieg?
Zaczyna się od zrobienia trzech pomiarów obwodowych (co 4 cm każdy). Następnie do ciała przykładanych jest sześć głowic LipoLasera (każda z nich ma 6 laserowych diod). W trakcie zabiegu do ciała pacjenta przyklejane są również 4 malutkie głowice, mające za zadanie stymulować układ limfatyczny. Wybierane są dwa węzły chłonne zlokalizowane najbliżej obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. Całość trwa od 10 do 40 minut (czas trwania zależy od wielkości obszaru podanego zabiegowi).
Jakie są efekty zabiegu?
Rezultaty są widoczne już po kilku zabiegach. Aby były jak najlepsze, najczęściej zalecana jest seria 8 zabiegów (ich ilość zależy od grubości tkanki tłuszczowej). Terapia LipoLaser, w połączeniu z dietą i ćwiczeniami, może przynieść wyraźną i trwałą redukcję tkanki tłuszczowej z jednoczesnym wymodelowaniem wybranych obszarów ciała.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
- ciąża i karmienie piersią
- epilepsja
- choroby nowotworowe
- zioła i leki światłouczulające
- metalowe, silikonowe implanty (bezpośrednio w miejscu zabiegu)
- problemy dermatologiczne skóry
- choroby układu krążenia np. zakrzepica
- choroby autoimmunologiczne.
Endermologie® LPG
Co to jest Dermomasaż?
Masaż próżniowy, nazywany także metodą SPM, to dość nowy zabieg na cellulit powodujący znaczną redukcję „skórki pomarańczowej”, poprawiający ukrwienie i wygląd skóry. Taki specjalistyczny masaż polecany jest także do ujędrniania i modelowania ciała. Masaż próżniowy to zabieg bezpieczny i bezbolesny. Nie niesie za sobą ryzyka powikłań, w odróżnieniu od inwazyjnych zabiegów na cellulit.
Jak to działa?
Masaż próżniowy, jak sama nazwa wskazuje, do swojego działania wykorzystuje próżnię. Dzięki wykorzystaniu próżni poprawia się krążenie krwi i limfy wewnątrz ciała. To z kolei powoduje ułatwione usuwanie toksyn z organizmu, a szczególnie z warstw skóry, gdzie się gromadzą, powodując cellulit.
Ten zabieg należy powtórzyć ok. 10 razy, aby uzyskał pełną skuteczność. Nie można go wykonywać częściej niż raz na dwa dni. Aby podtrzymać uzyskany efekt, zaleca się robić taki masaż co najmniej raz na miesiąc, aby redukcja cellulitu nie cofnęła się do stanu sprzed zabiegu.
Można wykonywać go na całym ciele lub wybranych partiach, np. tych dotkniętych cellulitem. Masaż próżniowy SPM sprawia, że poprawia się ukrwienie skóry, co na pewno pozytywnie wpłynie na jej wygląd i zmniejszy widoczność „skórki pomarańczowej”, czyli cellulitu.
Jak wygląda zabieg?
Pierwszym etapem masażu próżniowego jest pobudzenie krążenia krwi limfy. Robi się to za pomocą drenażu limfatycznego. Chłonka i krew krążą sprawniej, co ułatwia zarówno usuwanie toksyn z organizmu, jak i dostarczanie cennych składników odżywczych do tkanek. Zaleganie toksyn pod skórą jest uznawane za jedną z możliwych przyczyn powstawania „skórki pomarańczowej”.
Podczas samego masażu próżniowego, do skóry przykładany jest specjalny przyrząd generujący częściową próżnię, czyli po prostu zasysający powietrze. Zanim zostanie przyłożony do skóry, nakłada się na nią balsam lub żel. Zassanie tkanki powoduje, że komórki tłuszczowe, „budujące” cellulit, odsuwają się od siebie. Pozwala to na dotlenienie miejsc do tej pory niedotlenionych i nieodżywionych wskutek pojawienia się cellulitu. Dodatkowo próżnia pobudza spalanie tłuszczu.
Na koniec zabiegu, na skórę nakłada się różne balsamy lub żele zawierające substancje pobudzające skórę do produkcji kolagenu, a więc ujędrniające.
Jakie są efekty zabiegu?
- przywrócenie jędrności i elastyczności skóry
- redukcja zmarszczek
- oczyszczenie skóry
- drenaż systemu limfatycznego
- stymulacja mięśni
Częstotliwość zabiegu
By osiągnąć trwałe efekty polecana jest seria około 10 zabiegów. Najlepsze efekty uzyskamy wykonując masaż 1 lub 2 razy w tygodniu a następnie dwa razy w miesiącu dla potrzymania efektu.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
- popękane naczynka krwionośne
- naczyniak
- przerwanie ciągłości tkanki skórnej
- świeże rany i otarcia naskórka
- stany zapalne, zakaźne i alergiczne skóry
- czynny nowotwór
- schorzenia serca
Liposukcja ultradźwiękowa
Najnowocześniejsze urządzenie do likwidacji cellulitu, usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, modelowania sylwetki z jednoczesnym ujędrnieniem skóry. Charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa potwierdzonym badaniami naukowymi, wysoką skutecznością. Este Clinic jako jedyny w Łodzi gabinet oferuje Państwu wysokiej klasy urządzenie do ultradźwiękowej walki z cellulitem i miejscową otyłością!
Niezwykła skuteczność urządzenia wynika z zastosowania nowej opatentowanej głowicy, która dzięki podciśnieniu i pracy dwóch emiterów wprowadza zbieżne wiązki ultradźwięków niemal równolegle do warstwy tłuszczu. Tak wysoka efektywność zabiegu możliwa jest dzięki skrzyżowaniu tych dwóch wiązek pod kątem 135°, wówczas częstotliwość może być zmodulowana, tak aby ich działanie było ograniczone wyłącznie do obszaru zabiegowego.
Jak to działa?
Fala ultradźwiękowa o niskiej częstotliwości doprowadza do procesu kawitacji, tworząc w tkance tłuszczowej mikropęcherzyki, które implodując rozrywają błony komórek tłuszczowych. Płynny tłuszcz przedostaje się do przestrzeni międzykomórkowych skąd następnie usuwany jest drogami limfatycznymi.
Jakich rezultatów możesz się spodziewać po zabiegu ?
Zabieg powoduje natychmiastowy, wyraźny efekt redukcji cellulitu. Wpływa na zmniejszenie lokalnej otyłości, a także poprawia wygląd skóry. Efekty są widoczne już po pierwszej sesji i narastają wraz z każdym następnym zabiegiem.
Ilu zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba dla uzyskania zadowalających efektów?
U większości pacjentów efekt redukcji cellulitu oraz zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. W zależności od leczonej powierzchni dla uzyskania najlepszych efektów najlepiej przeprowadzić serię zabiegów 4-8 w odstępach jednego tygodnia
Jak wygląda zabieg?
W salonie Este-Clinic zabieg przeprowadza wyspecjalizowany personel. Skóra w obszarze poddanym zabiegowi jest zasysana przez specjalną głowicę tworząc fałd, na który emitowane są fale ultradźwiękowe, działające na tkankę podskórną (tłuszczową ). Zapewnia to bezpieczeństwo dla struktur leżących poniżej ( narządów, naczyń, nerwów ) i brak jakichkolwiek dolegliwości podczas zabiegu. Fale emitowane przez urządzenie delikatnie podgrzewają skórę.
Jak postępować po zabiegu?
Liposukcja ultradźwiękowa to tzw. zabieg lunchowy – po jego przeprowadzeniu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Skóra przez około godzinę po zabiegu może być jedynie lekko zaróżowiona, rozgrzana. Należy pić ok. 2l wody w dniu i 2-3 dni po zabiegu.
Czy zabieg powoduje skutki uboczne?
Zabieg nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Delikatne zaczerwienie skóry, wywołane zabiegiem, znika po kilkudziesięciu minutach od zakończenia procedury. Bezpieczeństwo ultradźwiękowej kawitacji zastało potwierdzone badaniami klinicznymi i naukowymi.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
- wszelkie choroby skóry
- zmiany naczyniowe i kruchość naczyń włosowatych
- ciąża
- zmiany nowotworowe
- cukrzyca
- ostry i przewlekły stan zapalny
- metalowe protezy
- implanty ślimakowe
- rozrusznik serca
- aktywne schorzenia naczyń krwionośnych
- zakrzepica i/lub zakrzepowe zapalenie żył
- poważne zaburzenia metabolizmu
Frakcyjny Thermalifting Skóry RF/Frakcyjna Thermalipoliza Ciała RF
Frakcyjna fala radiowa RF selektywnie podgrzewa skórę, co zwiększa metabolizm fibroblastów i przyspiesza produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra odzyskuje młodość, sprężystość i elastyczność. Następuje poprawa napięcia policzków, likwidacja tzw.”chomików”, obkurczenie zwisającego podbródka,wyraźne zarysowanie żuchwy (poprawa owalu twarzy), spłycenie zmarszczek.
Frakcyjna fala radiowa RF powoduje selektywną termo indukcję, dzięki czemu tłuszcz ulega lizie (rozpadowi) nie niszcząc przy tym otaczających komórek nerwowych i naczyń krwionośnych.
Polecana w celu modelowania sylwetki, likwidacji cellulitu oraz liftingu skóry ciał.
Jak to działa?
Ciepło wytwarzane w tkance dzięki frakcyjnej fali radiowej RF o częstotliwości około 6 MHz prowadzi do stworzenia doskonałej, nieinwazyjnej metody odmładzania skóry zwiotczałej.
Kontrolowane ogrzewanie generowane na tej częstotliwości osiąga temperaturę 38-40°C. Taka temperatura naprawia istniejący kolagen oraz zwiększa produkcję młodego, nowego kolagenu.
Takie reakcje skóry zwiększają jej elastyczność i sprężystość. W rezultacie skóra staje się gładka, napięta, pozbawiona zmarszczek oraz zmniejsza się tzw. „skórka pomarańczowa” charakterystyczna dla cellulitu.
LIPOSHOCK fala uderzeniowa RSWT/FSWT
Czym jest fala uderzeniowa?
Nowoczesne zabiegi, których celem jest zwalczanie cellulitu, polegają na emitowaniu akustycznych fal dźwiękowych na obszary ciała objęte cellulitem i miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej. W chwili wprowadzenia ich do ciała, fale akustyczne rozprzestrzeniają się na duże obszary, stymulując proces leczenia poszczególnych warstw skóry.
Pozwala to na osiągnięcie następujących rezultatów:
- skóra staje się wygładzona i odmłodzona
- tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu
- tkanka łączna napina się, dzięki czemu komórki tłuszczowe są zatrzymywane w warstwie podskórnej
- obwód części ciała poddanych zabiegom ulega zmniejszeniu
Fale uderzeniowe przyspieszają proces zdrowienia poprzez stymulację metabolizmu i pobudzenie cyrkulacji krwi, rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów, zwiększenie produkcji kolagenu oraz zmniejszenie napięcia mięśni. Uszkodzona tkanka stopniowo regeneruje się i wspomaga proces leczenia w obszarze poddanym terapii.
Jak to działa?
Zadaniem zogniskowanej fali mechanicznej o odpowiednio dużej energii jest rozluźnienie kompleksów lipidowych oraz pobudzeni mikrokrążenia w stymulowanych tkankach. Siły mechaniczne mogą powodować zniekształcenie i uszkodzenie adipocytów, a także hamować ich różnicowanie. Terapia ta wspomaga drenaż limfatyczny i żylny oraz przyśpiesza wchłanianie obrzęków. Drgania mechaniczne wpływają na koloify tkankowe, polepszają właściwości mechaniczne kolagenu oraz pobudzają jego syntezę.
Przeciwwskazania:
- choroby skórne
- zapalenie żył
- choroby żylne
- cukrzyca
- ciąża
- niewydolność nerek
- niewydolność wątroby
- rozrusznik serca